Hizmet / Çizik Giderme
  • 02163144404
  • efe@sonax.com.tr

Faliyet Alanlarımız

Çizik Giderme

Aracın boya yüzeyinde dış etkenlerden ve yanlış yıkama sonucunda (fırçayla yıkama, otomatik yıkama gibi) çizikler oluşur. Bu çizikler güneş ışınlarını kırdığı için boya yüzeyini deforme eder, matlaştırır. Çizikler Aracın boyasına ve çiziklerin derinliklerine göre Sonax’ın geliştirdiği ürün ve uygulama teknikleriyle giderilir.

 

Araç vernik yüzeyinde oluşan kılcal çizikler ile boya yüzeyinde oluşan yoğun ve derin çiziklerin tamamı Sonax’ın her bir çizik için geliştirdiği Nano teknoloji ürünü olan, Nano çizik giderici ürünler, sarı sünger ve polisaj makinası ( 600 – 1200 devir kullanılarak boya ve vernikten kat almadan çizikler tamamen giderilir. Derin Çizikler Boya yüzeyini aşarak boya astarına dayanan derin çizikler, giderilmesi en zor çiziklerdir. Bu çizikler Sonax’ın derin çizikler için geliştirdiği Çizik Giderici Pasta ürünü ve uygulama tekniği sayesinde minimum seviyede giderilir.

 

Boya Yüzeyinde Oluşan Çizikler Verniği geçip boya yüzeyine dayanan ( 30 mikronu geçen ) çiziklerin tamamı Sonax’ın çizikler için geliştirdiği Nano Çizik Giderici Cila-1 ürünü ve çizik giderme tekniği sayesinde tamamen giderilir.

Vernik Yüzeyindeki Kılcal Çizikler Sonax Nano Çizik Giderici vernik yüzeyindeki çizikleri gidermek için geliştirilmiştir. İçerdiği nano cila partükülleri sayesinde cila, çizikler üzerinde yoğun bir tabaka ve dolgu oluşturarak çizikleri giderir. Saca Dayanan Çizikler İnsan tırnağının rahatla takılabileceği, saca dayanan çizikler hiçbir suret ile cila ile giderilmez